szczecin atrakcje
Europa,  Polska

Szczecin – co warto zobaczyć? Lista atrakcji w Szczecinie

Szczecin to miasto pełne historii, pięknej architektury, ciekawych muzeów, parków i malowniczego nadbrzeża znajdujące się w zachodniej części Polski. Jego niewątpliwą zaletą jest położenie przy ujściu Odry, co zapewnia szereg wodnych atrakcji. Każdy z odwiedzających znajdzie coś ciekawego dla siebie, poczynając od miłośników muzyki poważnej, przez entuzjastów architektury aż po turystów wybierających walory przyrodnicze. Mam nadzieję, że mój wpis “Szczecin – co warto zobaczyć? Lista atrakcji w Szczecinie” zachęci Was do odwiedzenia tego nietypowego miasta.

Szczecin – co warto zobaczyć? – mapa atrakcji

Na mapie zaznaczone są najciekawsze atrakcje Szczecina, które warto zobaczyć. Miejsca, które najbardziej mi się spodobały to Jezioro Szmaragdowe, Zamek Książąt Pomorskich, Podzamcze, Łasztownia oraz Wały Chrobrego. Jestem ciekawa, które miejsca najbardziej Was urzekną.

Ciekawe muzea w Szczecinie, które warto zobaczyć

Muzeum PRL-u 

Muzeum powstało z inicjatywy pani Justyny Machnik, która udostępnia zwiedzającym swoje prywatne zbiory, które gromadziła przez 6 lat. To prawdziwa podróż w lata 50, 60, 70 i 80. XX wieku – od dawnych sklepów, przez kino, zabawki, sprzęty sportowe, kuchnie czy pokój dla dzieci. Osoby dorastające w czasach PRL-u będą mogły rozpoznać przedmioty codziennego użytku, a dla młodszych będzie to ciekawe doświadczenie, by poznać w sumie jeszcze nie tak odległą historię. Muzeum PRL-u przyjmuje również eksponaty, więc można dostarczyć swoje pamiątki z tamtego okresu. Opisy w muzeum są w trzech językach – po polsku, angielsku oraz niemiecku, więc warto wybrać się tam również z zagranicznymi znajomymi i pokazać im, jak w sumie jeszcze nie tak dawno żyli Polacy. Muzeum jest bardzo klimatyczne i warte odwiedzenia, w szczególności dla osób, które nie żyły w czasach PRL-u.

Cena:

  • 20 zł osoby dorosłe
  • 15 zł dzieci i młodzież do lat 18 oraz emeryci i renciści

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek-czwartek – zamknięte
  • piątek – 10.00-14.00
  • sobota, niedziela – 11.00-16.00

Zamek Książąt Pomorskich

Na zwiedzających czekają liczne atrakcje – nie tylko zabytkowe komnaty z ciekawymi wystawami (zamkowe wnętrza jeszcze przez jakiś czas będą w remoncie), ale również możliwość wejścia na wieżę zamkową (wieża Dzwonów) i podziwianie Szczecina z góry – w tym katedra św. Jakuba – gotyckiego kościoła, który jest ważnym punktem orientacyjnym w mieście. Bystrzejsze oko dostrzeże również wiatraki już po stronie niemieckiej. Na terenie zamku odbywają się różne imprezy plenerowe – to nie tylko miejsce historyczne, ale również centrum kulturalne miasta. Polecam w szczególności wejście na wieżę Dzwonów – z góry rozciąga się przepiękny widok na całe miasto!

Zamek Książąt Pomorskich został wybudowany w stylu renesansowym z elementami gotyckimi. To jeden z najważniejszych zabytków w Zachodniopomorskim. Swoją siedzibę miała tam dynastia Gryfitów, która panowała w Księstwie Pomorskim od XII do XVII wieku. Na terenie zamku znajdują się dwa dziedzińce, Taras Książęcy oraz trzy wieże – Dzwonów, Zegarową i Więzienną (z czego można zwiedzać tylko wieżę Dzwonów). Taras Książęcy jest aktualnie w budowie, prawdopodobnie będzie dostępny dla turystów od 2025 roku. Szczególnie interesujący jest barokowy zegar, który znajduje się na prawo od głównego wejścia. Warto również zajrzeć do wnętrze zamku wraz z Gabinetem Lubinusa oraz Celą Czarownic, gdzie znajdują się repliki narzędzi tortur.

Morskie Centrum Nauki

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie to nowa atrakcja na turystycznej mapie miasta. Budynek Muzeum przypomina w kształcie statek i zostało niedawno otwarte. W muzeum można obejrzeć interaktywne eksponaty związane ze światem statków i żeglugi oraz zobaczyć kajak Aleksandra Doby, którym przepłynął Ocean Atlantycki. Tutaj również tutaj znajduje się najnowocześniejsze w Polsce planetarium. Na koniec zwiedzania warto wejść na dach muzeum, z które rozciąga się widok na Wały Chrobrego. To miejsce w szczególności poleciłabym rodzinom z dziećmi, gdzie młode osoby mogą poznać różne ciekawostki i nauczyć się czegoś nowego.

Szczecin – co warto zobaczyć?

Łasztownia w Szczecinie

Łasztownia to wyspa, która przeszła sporą przemianę – przez lata była odciętym i opuszczonym obszarem portowym, a aktualnie to miejsce rekreacyjne, w którym można się udać na spacer Bulwarami Szczecińskimi, wypić kawę czy wziąć udział w różnych kulturalnych wydarzeniach. Na terenie Łasztowni znajdują liczne atrakcje – Dźwigozaury (trzy zabytkowe żurawie, które wieczorami prezentują ciekawe iluminacje), Morskie Centrum Nauki, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, największe w Polsce koło młyńskie, pomnik Krzysztofa Jarzyny z filmu Poranek Kojota, napis Szczecin czy pomnik-instalacja Paprykarza Szczecińskiego. Na Łasztowni znajduje się również marina North East Marina – nowoczesny port jachtowy otwarty w 2015 roku.

Łasztownia połączona jest z wyspą Grodzką, gdzie można się udać na plażę miejską i do beach baru. Po drugiej stronie brzegu widać Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich.

Na powyższym zdjęciu znajduje się most pontonowy, który jest konstruowany tylko na czas festiwali i imprez masowych, ułatwiając turystom przejście na teren Łasztowni.

Przemiana Łasztowni w Szczecinie udowadnia, jak ważne jest kreatywne podejście do zagospodarowania przestrzeni miejskiej oraz wykorzystanie zarówno nowoczesnych, jak i historycznych elementów, aby stworzyć miejsce o unikalnym charakterze i wszechstronnych atrakcjach. To obowiązkowe miejsce podczas zwiedzania Szczecina, które zrobiło na mnie największe wrażenie ze względu na swoją różnorodność i nowoczesny charakter. To tzw. “nowe serce miasta” i zgadzam się z tym stwierdzeniem. Łasztownia to bardzo różnorodne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie atrakcje Łasztowni pozytywnie mnie zaskoczyły i wrócę tam podczas kolejnego pobytu w Szczecinie.

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego to jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Architekturą przypomina zabudowania w Budapeszcie, co muszę przyznać, że bardzo mnie urzekło.

Z terenu Wałów możemy obserwować Łasztownię, port oraz statki i żaglowce na Odrze. Wały Chrobrego to jednak nie tylko punkt widokowy, ale również miejsce z ważnymi budynkami na mapie Szczecina – znajduje się tam siedziba Politechniki Morskiej, Teatr Współczesny, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki oraz Muzeum Narodowe. Przed wejściem na Wały można minąć fontannę zdobioną figurami oraz dwie kolumny przypominające latarnie morskie.

Podzamcze i ratusz miejski

Klimatyczne miejsce z ratuszem i najpiękniejszymi kamienicami to szczecińskie Podzamcze. Miejsce jednak sporo przeszło w czasie II wojny światowej – zostało prawie zrównane z ziemią. Jednak udało się zrekonstruować niektóre budynki, takie jak Stary Ratusz czy Basztę Panieńską oraz odbudować charakterytyczny kiedyś układ miasta, dzięki czemu teren Podzamcza nazywanym jest “nowym starem miastem”. Obecnie Rynek Sienny to miejsce ciekawych restauracji oraz kolorowych kamienic, które przyciągają licznych turystów. Polecam przyjść tutaj rano, kiedy rynek jest jeszcze pusty – to jedno z najpiękniejszych mieście w Szczecinie by zrobić klimatyczne zdjęcia. Na pewno wybiorę się tam jeszcze raz na spacer.

Willa Lentza

Willa Lentza w Szczecinie to miejsce pełne bogatej historii, którą mogłaby obdarzyć inne zabytki. Willa została zbudowana pod koniec XIX wieku. Budynek łączy w sobie różne style, odznaczając się bogactwem i robiącym ogromne wrażenie na zwiedzających. Willa miała różnych właścicieli – przez osoby prywatne, przez miasto Szczecin, a nawet była użytkowana przez NSDAP i wojsko radzieckie czy Pomorskie Centrum Edukacji. Willa została wzniesiona w latach 1888-1889 w stylu eklektycznym. Autorem projektu budynku był Max Drechsler. Willa powstała dla Augusta Lentza, który był dyrektorem Szczecińskiej Fabryki Wyrobów Szamotowych (Stettiner Chamotte Fabrik Aktien Gesellschaft). W 1889 roku właścicielką willi stała się córka Augusta Lentza – Margareta Tegeder, a w 1911 roku Wilhelm Doring odkupił willę od Margarety Tegeder, stając się kolejnym właścicielem budynku. Jeszcze przed II wojną światową, w latach trzydziestych XX wieku willa przeszła w ręce miasta Szczecin. W latach 2018-2019 miasto przeprowadziło kompleksowy remont willi i ogrodu. Willa Lentza stanowi obecnie jeden z najpiękniejszych zabytków na mapie Szczecina. Miejsce można zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie. To obiekt, który musicie koniecznie odwiedzić!

  • Zwiedzanie bez przewodnika
    • Bilet normalny – 15 zł
    • Bilet ulgowy – 10 zł
  • Zwiedzanie z przewodnikiem
    • Bilet normalny – 25 zł
    • Bilet ulgowy – 20 zł

Zabytkowe Kamienice w Szczecinie

W Szczecinie możesz obejrzeć również odnowione, zabytkowe kamienice. Najciekawsze znajdziecie pod poniższymi adresami:

  • Kamienica przy ul. Wojciecha 1
  • Kamienica w lesie – Kawiarnia z książkami (ul. Pocztowa 19) – sama kamienica nie jest wyremontowana, ale znajduje się tam kawiarnia, której wnętrze jest odnowione. 
  • Kamienice ul. Śląska (ul. Śląska 48)
  • Kamienice przy Deptaku Bogusława i okolicach
  • ul. Rayskiego (Od. Placu Grunwaldzkiego do Deptaku Bogusława)

Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie

Centrum Dialogu Przełomy jest częścią Muzeum Narodowego, jednym z jego pięciu oddziałów w mieście. Obiekt posiada interaktywną wystawę stałą, która obejmuje lata 1939–1989. Obiekt został wybudowany w miejscu, gdzie w grudniu 1970 roku trwały protesty i strzelano do protestujących. Muzeum otrzymało wiele nagród (European Prize for Urban Public Space, World Building of the Year, European Museum Of The Year Awards) co podkreśla jego jakość.

Filharmonia Szczecińska 

Budynek Filharmonii w Szczecinie odznacza się na tle innych budowli swoją niecodzienną architekturą, łącząc w sobie historię i nowoczesność. Nie da się przejść obok niego obojętnie – obiekt zdecydowanie się wyróżnia na tle pozostałej zabudowy.

filharmonia szczecińska

Najwieksza sala (nazywana salą Symfoniczną lub Słoneczną) w Filharmonii może pomieścić aż 953 osoby. Odznacza się również doskonałą akustyką ze względu na odpowiedni kształt ścian i sufitów. Sala kameralna posiada miejsca dla 192 osób. Nazywana jest “akustyczną perełką”. Wybranie się na koncert w Filharmonii Szczecińskiej dostarczy niesamowitych doznań, nie tylko tych wizualnych, ale przede wszystkim – muzycznych. Filharmonia otrzymała liczne nagrody(m.in. Nagrodą im. Miesa van der Rohe czy Nagrodą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014 w konkursie „Życie w architekturze”), będąc jednym z najnowocześniejszych budynków w Polsce. Filharmonię Szczecińską można zwiedzać razem z przewodnikiem, który przybliży historię obiektu.

Kino Pionier 

Najstarsze kino w Polsce zostało otwarte w 1907 roku i działa nieprzerwanie od ponad 100 lat. Należy również do jednego z najstarszych kin na świecie. Filmy można oglądać w dwóch salach – przy stoliku w “Kiniarni” oraz w historycznej sali głównej. Możecie tutaj poczuć klimat dawnych lat – znajduje się tam zabytkowy projektor oraz pianino wyprodukowane pod koniec XIX wieku.

kino pionier szczecin

Pod tym linkiem https://www.kino-pionier.com.pl możecie sprawdzić aktualny repertuar kina. To kino studyjne, więc można obejrzeć niszowe, mniej popularne filmy niż w multipleksach.

Jasne Błonia im. Papieża Jana Pawła II

Zwiedzanie Jasnych Błoni warto połączyć również ze zwiedzaniem Ogrodu Różanego, Parku Kasprowicza oraz Teatru Letniego. To część tzw. Złotego Szlaku.

Jasne Błonia to miejsce wypoczynku i rekreacji, idealne miejsce na spacery czy jazdę na rowerze. Park powstał w latach 20. XX wieku i stanowi jeden z najbardziej wypoczynkowych punktów na mapie miasta. Park został zaprojektowany w swoisty sposób, znajdują się tu rzędy platanów klonolistnych, stanowiąc największego skupisko tego gatunku drzewa w Polsce. Na wiosnę rosną w nim tysiące krokusów, które ściągają fanów fotografii z całej Polski. Polecam jako miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta, można naprawdę przyjemnie spędzić czas.

Murale i mozaiki 

Szczecin posiada również street art. W wielu miejscach możecie zobaczyć murale lub ciekawe graffiti. Moje ulubione mozaiki to Miłość oraz Kosmo, ale lista jest jeszcze dłuższa:

  • Mozaika Miłość – znajdziecie ją w podwórku przy ulicy Edmunda Bałuki 16
  • Mozaika Kosmos – mozaika zlokalizowana jest na tyłach Kina Kosmos – wjazd również od podwórka
  • Wnętrze baru Pasztecik – Wojska Polskiego 46
  • Mozaika Alfabet – przy ulicy Wojska Polskiego 39

Murale:

  • Śródmieście:
    • „Człowiek w chmurach na linie” – ulica Ściegiennego 6
    • „Hall of Fame” – Aleja Wyzwolenia 77
  • Pomorzany:
    • aleja Powstańców Wielkopolskich 44
    • ulica Kolumba 68
    • ulica Budziszyńkiej 23 
    • ulica Chmielewskiego 8
  • Okolice Dworca Głównego:
    • ulica Czarnieckiego 11
  • Dzielnica Skolwin:
    •  ulica Stołczyńska 128 i 161 
  • “Galeria” murali pod Trasą Zamkową

Jeziora w Szczecinie, które warto zobaczyć

Jezioro Szmaragdowe 

Najpiękniejsze jezioro w całym Szczecinie. Możecie tam iść na spacer czy zrobić sesję zdjęciową – miejsce jest naprawdę magiczne! Najlepiej pojechać tam rano, kiedy nie ma jeszcze za wielu osób. Warto wybrać się również na spacer Ścieżką Zdrowia, która prowadzi do punktu widokowego. Jezioro oddalone jest od centrum Szczecina i znajduje się na południu, w dzielnicy Zdroje. Najpiękniejszy widok na jezioro możecie zobaczyć z mostu. Miejsce obowiązkowe do zobaczenia, ja byłam zachwycona i chętnie tu wrócę przy kolejnej okazji.

Jezioro Szmaragdowe to sztuczny zbiornik, który powstał w wyniku katastrofy w kopalni kredy w 1925 roku. Swoją nazwę i unikalny kolor zawdzięcza właśnie wysokiej zawartości węglanu wapnia, który pozostał w wodzie. Koło jeziora znajduje się most, który służył kiedyś do wywozu materiałów do pobliskiej cementowni.

Jezioro Dąbie 

Jezioro Dąbie to czwarte największe jezioro w Polsce, jako jedyne było kiedyś zatoką morską, dlatego jego wody nie są słodkie, a słonawe. Jezioro podzielone jest na dwie części – Jezioro Dąbie Wielkie znajdujące się na północy oraz Jezioro Dąbie Małe zlokalizowane na południu.

Wzdłuż linii brzegowej Jeziora Dąbie znajduje się wiele przystani jachtowych, dlatego osoby związane z żeglugą lub lubiące spędzać czas nad wodą będą chętnie korzystać z tego miejsca.

Przy Jeziorze Dąbie Małe znajduje się płatne kąpielisko, które przyciąga mieszkańców. W weekend ciężko znaleźć wolne miejsce! Na zamkniętym terenie możecie również pograć w siatkówkę lub coś zjeść. 

Święto żeglarskie w Szczecinie

W Szczecinie obchodzone są różne festiwale. Jednym z nich jest Festiwal Żagle – wielkie, żeglarskie święto, w trakcie którego do Szczecina przypływają jednostki z różnych krajów – nie tylko z Polski, ale również z Finlandii czy Holandii. W 2024 roku w dniach 2-5 sierpnia odbędzie się finał regat The Tall Ships Races. Impreza bardzo mi się podobała, choć sama nie żegluję, ale bardzo lubię wszelkie wodne atrakcje, rejsy i zwiedzanie statków. A do tego super atmosfera, jedzenie i koncerty!

W ramach festiwalu Żagle 2023 można było wziąć udział w różnych wydarzeniach:

  • Wystawa 45-lecia Jachtu Zryw
  • Jarmark pod Żaglami
  • Festiwal Smaków Food Trucków
  • Rejsy na jednostkach
  • Wesołe miasteczko
  • Parada jednostek
  • Koncerty
  • Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin na jeziorze Dąbie
  • Szczeciński Bieg pod Żaglami

Gdzie warto zjeść w Szczecinie?

Cafe 22

To kawiarnia w centrum miasta na 22 piętrze. Jeżeli nie będziecie w innym punkcie widokowym, warto zajrzeć właśnie do Cafe 22. Na miejscu czeka na Was szeroki wybór ciast. Przy płaceniu pokażcie kartę SKT – w Cafe 22 obowiązują zniżki dla właścicieli karty. To jedno z miejsc, które podobało mi się najbardziej – bardzo lubię przeróżne punkty widokowe i obserwowanie miast z góry.

Alternatywnie

Kawiarnia w nowoczesnym stylu. Warto tam wejść podczas zwiedzania centrum Szczecina. Na miejscu mają do wyboru bardzo smaczne ciasta – szczególnie polecam ciasto z bezą. Na miejscu leci również rockowa muzyka, więc to dobre miejsce dla fanów gitarowych brzmień.

Centrum Dialogu Przełomy 

Na parterze Centrum Dialogu znajduje się “Przełomy Cafe”, miejsce, w którym warto zjeść typową przekąskę czyli bułkę ze śledziem. Jeżeli lubicie ryby, to nie możecie ominąć tego miejsca! Mnie ta przekąska bardzo zasmakowała. Bułkę możecie wziąć również na wynos.

Browar pod Zamkiem 

Najlepsze miejsce na kolacje. Polecam zamówić zupę rybną i „Deskę Szczecińską” z paprykarzem, wędzonym śledziem, pastą z makreli oraz sardynkami w panierce. Jedzenie było pyszne i wybrałabym się jeszcze raz do Browaru, by zjeść po raz kolejny “Deskę Szczecińską”. Restauracja sama produkuje piwo i nazywa je nazwami dzielnic Szczecina. Warto pamiętać, że deskę degustacyjną dostaniemy do obiadu razem z kartą SKT.

Rybarex

Przepyszne i świeże dania rybne – idealna opcja na obiad. Do wyboru macie gotowe zestawy obiadowe lub wybrane ryby z wybranymi dodatkami wg własnego pomysłu. Możecie zjeść m.in. dorsza, halibuta, morszczuka czy sandacza, do tego dobierając domowej roboty kompot i sałatki. Muszę przyznać, że było zdrowo i smacznie! Wyszłam z restauracji najedzona i zadowolona. Ponadto możecie spróbować na miejscu ryby po grecku, śledzi w oleju czy paprykarza. W Rybarexie obowiązuje również karta zniżkowa SKT.

Jak już wspomniałam, w Rybarexie możecie spróbować również paprykarza. Paprykarz Szczeciński to popularna potrawa nie tylko w Szczecinie, ale i w całej Polsce, składająca się z głównie z ryb, ryżu, cebuli, koncentratu pomidorowego, oleju oraz przypraw. Pomysł na Paprykarza Szczecińskiego narodził się dzięki inspiracji dania “Tiep bou dienn Sénégalais” w afrykańskim porcie, do którego pływali pracownicy “Gryfa”. Paprykarz Szczeciński był eksportowany aż do 32 krajów i do dzisiaj stanowi jedna z kultowych potraw w całej Polsce.

Jakie zwiedzać Szczecin?

Szczecińska Karta Turystyczna daje turystom liczne korzyści, takie jak bezpłatna komunikacja miejska, zniżki do muzeów i atrakcji, rabaty w restauracjach i kawiarniach.

Zniżki obejmują:

  • darmowe przejazdy komunikacją miejską
  • wstęp do wszystkich oddziałów Muzeum Narodowego oraz Muzeum Techniki i Komunikacji (50% taniej)
  • bilety ulgowe do atrakcji turystycznych, m.in.: do podziemnych tras turystycznych, na rejsy statkami wycieczkowymi
  • wybrane puby, kawiarnie, restauracje i hotelach
  • wypożyczenie sprzętu wodnego i wycieczki kajakowe
  • zwiedzanie galerii wystawowych w Zamku Książąt Pomorskich

Kartę można zakupić w dwóch opcjach – na 24 h lub 72 h w następujący sposób:

  • poprzez serwis GoPay 
  • poprzez aplikację GoPay 
  • w każdej informacji turystycznej w Szczecinie:
    • Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20
    • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich ul. Korsarzy 34
    • Centrum Informacji Turystycznej w Bosmanacie ul. Zbożowa 3

Szczecin – gdzie nocować? Sprawdzony nocleg

Hotel Ibis Styles to hotel znajdujący się w centrum miasta, tuż przy Zamku Książąt Pomorskich i Podzamczu. Ze względu na swoją lokalizacje, stanowi idealny punkt wypadowy do zwiedzania Szczecina – w wiele miejsc możemy bez problemu dojść pieszo.

Motywem przewodnim w hotelu jest cyrk, wszystko jednak jest zrobione z prawdziwym smakiem i wyczuciem. Na uwagę zasługują również przepyszne śniadania pod postacią bufetu, w których naprawdę każdy znajdzie coś smacznego dla siebie – niezależnie, czy jest weganinem, wegetarianinem czy stosuje inną dietę. Miejsce bardzo mi się podobało ze względu na wyjątkowo dobre śniadania, ciekawy, tematyczny wystrój i wygodny pokój.

W hotelu nie ma za wielu miejsc parkingowych, jednak w weekend można zaparkować za darmo na ulicach koło hotelu (trzeba jednak sprawdzić, czy dana ulica znajduje się na pewno w bezpłatnej, weekendowej strefie, bo są tez małe fragmenty ulic płatne do 22.00 nawet w sobotę i niedzielę).

Reklama – wpis powstał we współpracy z Visit Szczecin.

Spodobał Wam się mój wpis „Szczecin – co warto zobaczyć? Lista atrakcji w Szczecinie”? Szukacie kolejnych inspiracji do podróży?

  • Zajrzyjcie na mojego Facebook’a i Instagrama, gdzie na bieżąco zamieszczam relacje z podróży.
  • Inspiracje do kolejnych wyjazdów znajdziecie w moich innych wpisach, podzielonych na odpowiednie kategorie – PolskaEuropaAfryka lub Azja.
  • Różne medyczne zagadnienia, które ułatwią przygotowanie do wyjazdu, a także farmaceutyczne ciekawostki znajdziecie w zakładce „medycyna podróży„.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podoba się? To podziel się z innymi.
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna Soul
30 sierpnia 2023 11:37

Super wpis! Na pewno mi się przyda bo za rok planuję zwiedzić Szczecin i w ogóle zachodniopomorskie!

Olka
30 sierpnia 2023 11:41

Jak uda mi się dotrzeć do Szczecina, to na pewno skorzystam z Twoich rekomendacji. 🙂

Blog podróżniczy W poszukiwaniu końca świata

Fajnie było z Tobą w Szczecinie! Lubię to miasto 🙂

Magda
Magda
30 sierpnia 2023 19:58

Teraz muszę się wybrać do Szczecina latem

Womenofpoland
Womenofpoland
30 sierpnia 2023 23:06

Po Twojej relacji nabrałam wielkiej ochoty na Szczecin

8
0
Would love your thoughts, please comment.x