Jakie są atrakcje Ogrodu Świateł w Krakowie?
Europa,  Kraków,  Polska

Jakie są atrakcje Ogrodu Świateł w Krakowie?

W grudniowy weekend pojechałam po raz kolejny do Krakowa. Niestety, pogoda nie dopisała i ze względu na mgłę nie pojechałyśmy zwiedzać krakowskich kopców. Na szczęście Karolina z bloga SmartBlonde zaproponowała wieczorne wyjście do Ogrodu Świateł “Alicji w Krainie Czarów”, o którym słyszała od koleżanki. Poczekałyśmy aż się ściemni i ruszyłyśmy na spacer. Jak poszło nam zwiedzanie Ogrodu Świateł w Krakowie i jak spodobały nam się jego atrakcje?

Gdzie w Krakowie znajduje się Ogród Świateł?

Ogród Świateł Alicji w Krainie Czarów znajduje się na terenie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema (o powierzchni 6 hektarów) przy Alei Pokoju 68 w Krakowie.

Ile kosztują bilety do Ogrodu Świateł w Krakowie?

Od poniedziałku do czwartku:

 • bilet normalny 24 zł
 • bilet ulgowy 19 zł
 • bilet rodzinny 75 zł
 • bilet dziecięcy 1 zł

Od piątku do niedzieli oraz w święta:

 • bilet normalny 29 zł
 • bilet ulgowy 24 zł
 • bilet rodzinny 95 zł
 • bilet dziecięcy 1 zł

Bilet ulgowy: dzieci powyżej 3 roku życia, uczniowie, studenci, doktoranci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, osoby posiadające karty ISIC i EURO 26.

Bilet rodzinny: 2 osoby dorosłe + 2 dzieci, lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci.

Bilet dziecięcy: Dziecko do 36 miesiąca życia.

My kupiłyśmy bilety on-line i była to bardzo dobra decyzja, ponieważ nie musiałyśmy stać w naprawdę bardzo długiej kolejce do kas. Kasy otwarte są codziennie od 16.00 do 20.00. Ceny biletów on-line i biletów kupionych na miejscu są takie same, dlatego dla wygody i oszczędności czasu polecam zakup on-line. Bilety możemy kupić w tym samym dniu, w którym planujemy zwiedzanie Ogrodu Świateł w Krakowie – nie ma limitu wejść na teren Ogrodu.

W jakich godzinach otwarty jest Ogród Świateł?

Ogród Świateł “Alicji w Krainie Czarów” jest otwarty codziennie od 16.00 do 21.00 (ostatnie wejście jest o godzinie 20.00).

Ogród świateł jest otwarty od 30.10.2020 do 28.02.2021 roku (za wyjątkiem 24 i 31.12.2020r.).

Jakie są atrakcje Ogrodu Świateł w Krakowie?

Pobyt w Ogrodzie Świateł to nie tylko spacer wśród oświetlonych drzew i figur świetlnych, ale także możliwość zobaczenia licznych instalacji multimedialnych, w tym naprawdę interesującego pokazu laserowego. Atrakcji w Ogrodzie Świateł nie brakuje.

https://ogrodswiatel.pl/

Dla dzieci ogromną atrakcją będzie możliwość spotkania Św. Mikolaja w dniach od 06 do 23.12.2020r.

Pokazy laserowe odbywają się od piątku do niedzieli w odstępach 30-minutowych. Pierwszy pokaz zaczyna się o godzinie 16.45.

Inna atrakcja to Multimedialna Choinka. Pokazy na choince odbywają się codziennie od godziny 16.00 w odstępach 20-minutowych.

Wszystkie figury świetlne nawiązują do “Alicji w Krainie Czarów” i są to m.in.: Królicza Nora, Kot z Cheshire, Pan Gąsienica, Zwariowany Podwieczorek i Zamek Królowej Kier.

Ponadto, bardzo ciekawą atrakcją (nie tylko dla dzieci) jest Labirynt Światła.

Czy Ogród Świateł to dobre miejsce dla dzieci?

Tak, Ogród Świateł to idealne miejsce dla dzieci. Spotkałyśmy tam sporo rodzin z dziećmi w różnym wieku i większość z nich była naprawdę przeszczęśliwa. 😊 Poza tym, na terenie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, palenia czy jeżdżenia na rowerach, więc także sam teren jest bezpieczny dla dzieci.

Czy warto zobaczyć Ogród Świateł “Alicji w Kranie Czarów” w Krakowie?

Spacer w Ogrodzie Świateł jest dobrym pomysłem na spokojne spędzenie czasu. Możemy podziwiać różnorodne instalacje świetlne, a także pokazy laserowe. Myślę, że warto zobaczyć Ogród Świateł, szczególnie przed Świętami – pobyt tam wprowadzi nas w świąteczny nastrój.

Czy atrakcje Ogrodu Świateł w Krakowie są warte swojej ceny?

Muszę przyznać, że cena 29 zł za bilet normalny w weekend to jednak trochę dużo, jeżeli mówimy o stosunku ilości atrakcji do ceny.

Spodobał Wam się mój wpis? Szukacie kolejnych inspiracji do podróży?

 • Zajrzyjcie na mojego Facebook’a i Instagrama, gdzie na bieżąco zamieszczam relacje z podróży.
 • Inspiracje do kolejnych wyjazdów znajdziecie w moich innych wpisach, podzielonych na odpowiednie kategorie – Polska, Europa, Afryka lub Azja.
 • Różne medyczne zagadnienia, które ułatwią przygotowanie do wyjazdu, a także farmaceutyczne ciekawostki znajdziecie w zakładce “medycyna podróży“.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podoba się? To podziel się z innymi.
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
23 grudnia 2020 09:54

To był smog, nie mgła.

Karolina z Rudeiczarne.pl
28 stycznia 2021 17:59

Tak, bardzo wprowadza w klimat świąt i jakiejś takiej magii 🙂 Ale faktycznie, bilet weekendowy jest dość drogi!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x