O mnie

Hej! Jestem Gosia i prowadzę profil podróżniczy o nazwie Voyagerka.

Cześć, jestem Gosia, w Internecie znana jako Voyagerka. Pochodzę z Częstochowy, ale od 10 lat mieszkam i pracuję w Łodzi. To właśnie w Łodzi skończyłam studia farmaceutyczne i zrobiłam doktorat na Uniwersytecie Medycznym. Moją wielką pasją są podróże – dzieciństwo spędziłam w Japonii. Mój tata pracował w laboratorium w Kyoto, a ja w tym czasie chodziłam do japońskiego przedszkola. Wyjeżdżając do Japonii w 1996 roku nie mówiłam ani słowa po japońsku, ale po paru miesiącach w miejscowym przedszkolu nauczyłam się rozmawiać po japońsku. Niestety, dzisiaj już prawie nic nie potrafię powiedzieć w tym języku. 🙂 

Już od najmłodszych lat byłam małym podróżniczkiem. 😀

Japonia, 1996-1997 rok

Podczas studiów kontynuowałam wyjazdy, biorąc udział w farmaceutycznych praktykach zagranicznych w Portugalii i Serbii. Mieszkałam przez miesiąc w Lizbonie oraz przez 3 tygodnie w Belgradzie. Podczas doktoratu byłam na Erasmusie we Włoszech, gdzie pracowałam w laboratorium. Spędziłam wtedy dwa miesiące w Turynie, a w weekendy podróżowałam po północnych Włoszech oraz po Szwajcarii i Monako

Praktyki w aptekach w Serbii (Belgrad) i Portugalii (Lizbona). 

Na co dzień pracuję w laboratorium – jestem farmaceutką i doktorem nauk farmaceutycznych. Dlatego na Instagramie prowadzę edukacyjny cykl Medyczny Poniedziałek, na którym opowiadam o medycznych ciekawostkach. Na blogu opowiadam nie tylko o dalekich podróżach, ale także poruszam tematy medycyny podróżyOd niedawna zaczęłam pracę dla GdziePoLek – możecie mnie tam znaleźć i zadać pytanie w zakresie opieki farmaceutycznej. 

Moją wielką pasją są zdjęcia i ich obróbka – w tym roku wydałam swoje autorskie presety, które cieszą się popularnością wśród moich obserwujących. Większość zdjęć robię telefonem, pokazując, że fotografia smartphonem może być nie tylko prosta, ale też efektywna. Zdjęcia wykonuję wspólnie z mężem, obydwoje dobrze czujemy się w roli fotografów i lubimy współpracować także na tym polu. Mąż posiada także licencję na drona. Na blogu nie znajdziecie za dużo zdjęć mojego Tomka, ale pełni on ważną funkcję i odpowiada za sprawy techniczne oraz firmowe. 

W październiku 2020 roku spełniliśmy nasze marzenie i wzięliśmy ślub na plaży w Portugalii. To był przepiękny dzień! 

W domu w Łodzi mieszkają z nami dwa urocze króliczki – Łatuś (10 lat) i Zbubinka (3 lata). Na czas naszych wyjazdów zwierzaki trafiają pod opiekę moich rodziców. 

Zaprzyjaźnione blogi

Karolina – SmartBlondeTravel

Karolina i Piotrek – RudeICzarne

Ewelina Gac – W poszukiwaniu

Ewa – ComeWithMe

Moje Social Media

Możesz się ze mną skontaktować, pisząc na voyagerkapl@gmail.com 

Podoba się? To podziel się z innymi.